Vyúčtování nákladů na teplo, teplou a studenou vodu

Rozúčtování nákladů na topení, teplou a studenou vodu provádíme v souladu s platnou legislativou ČR, zejména dle vyhlášky 269/2015 Sb., dříve 372/2001 Sb., ve vlastním programu, dle řádně odečtených hodnot. Odečty všech měřících prvků provádíme vlastními proškolenými pracovníky, které zaměstnáváme již řadu let. Z tohoto důvodu je vlastníci bytů při odečtech poznávají, čímž odpadá nepříjemný pocit pouštět do vlastního bytu každý rok cizí osoby. Tento problém a mnoho dalších odpadá v případě použití indikátorů tepla a bytových vodoměrů s rádiovým odečtem, kde do Vašich bytů nevstupujeme vůbec.  

Při instalaci měřících prvků informujeme vlastníky bytů o způsobu měření, o způsobu odečtu i způsobu rozúčtování. Zejména náklady na topení je nutné rozdělit s ohledem na polohu místností (byty ve štítech a ostatní ochlazované byty), typ radiátoru a jeho výhřevnost. Tyto prvky zohledňujeme pomocí korekce spotřeby indikátoru. Vše je uvedeno v tiskopisu vyúčtování každého bytu a v prvním roce po instalaci obsahuje navíc každé vyúčtování obsahuje vysvětlivky s popisem kontroly výpočtu a naměřených hodnot.

Libor Němec-majitel firmy


MenuNovinky

Vodoměry 1.1.2009


Od 1.1.2009 dodáváme a instalujeme antimagnetické bytové vodoměry s rádiovým odečtem. Bližší informace v sekci vodoměry.